Wycieczka klas 6 do Warszawy

Warszawa klasy6W dniach 24 - 25 listopada br. uczniowie klasy 6a i 6b w ramach realizacji projektu "Poznaj Polskę" uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. W stolicy zwiedzili m.in. Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski oraz warszawską starówkę.

Szkoła  otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę” w wysokości 10 000,00 zł. Całkowity koszt wycieczki wyniósł 14 820,00 zł

Przedmiotem przedsięwzięcia było wsparcie organów prowadzących w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie miało na celu wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane były na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach tych obszarów Minister ogłosił wykazy punktów edukacyjnych dla trzech grup wiekowych (klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VIII szkół podstawowych oraz szkoły ponadpodstawowe).

poznaj polske

D.Dyda, K.Wąż