Uczniowie klasy 3c laureatami w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „UPCYCLINGOWE DEKORACJE OGRODOWE”

serce nakretyki

29 września 2021 roku na terenie Stanicy Turystycznej w Brniu klasa 3 c wraz z wychowawcą wzięła udział w finale Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Upcyclingowe dekoracje ogrodowe”, realizowanego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Celem konkursu było zachęcenie dzieci oraz uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji śmieci oraz do czynnego zainteresowania się korzyściami ekologicznymi wynikającymi z ponownego wykorzystania odpadów.
Zadaniem konkursowe polegało na wykonaniu oryginalnych dekoracji ogrodowych z wykorzystaniem surowców wtórnych.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: przedszkole i klasy 1-3.
Klasa 3 c wykonała osiołka z wozem i kwiatami. Do wykonania pracy użyto m. in. plastikowe butelki, plastikowe pokrywki z opakowań po maśle, worki na śmieci, folię aluminiową, nakrętki, prawdziwe kwiaty, itd.
Miło nam poinformować, że spośród 35 prac konkursowych nasza praca konkursowa zdobyła I miejsce w kategorii klas 1-3.
Dyplom, serce na nakrętki dla szkoły oraz ekologiczne nagrody dla klasy wręczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który pogratulował dzieciom wspaniałych pomysłów i podziękował za liczny udział w tym przedsięwzięciu.
Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród na dzieci czekała pyszna wata cukrowa, smaczne ciastka, a także kiełbaska z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty ekologiczne, które przybliżyły dzieciom tematykę segregacji śmieci, a także powtórnego ich wykorzystania.
Dziękujemy organizatorom konkursu za piękną ekologiczną imprezę. Był to wspaniały dzień, zapamiętamy go na długo.
R.Klimek