Szkolny Klub Gier Planszowych GRACIARNIA ma nowe gry!!!

gry popandemiiDzięki staraniom i współpracy z kilkoma znanymi wydawnictwami jeden z opiekunów klubu – p. Konrad Wajda - przekazał na użytek szkoły w tym tygodniu cały zestaw nowoczesnych gier planszowych, które będą czekać na półkach aż uczniowie będą mogli z nich skorzystać. Jest to 25 większych i mniejszych tytułów będących doskonałą rozrywką i innowacyjnym uzupełnieniem edukacji. Wśród nich są adaptacje lektur, takich jak Hobbit J. R. R. Tolkiena, W 80 dni dookoła świata J. Vernea . Znalazły się nawet karciane zmagania Achajów z Trojanami. Nie brakuje też gier historycznych takich jak Mali powstańcy czy Operacja III Most, o których szerzej napiszemy w osobnych recenzjach. Niezmiernie się cieszymy, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego i propagujemy fakt, iż poprzez intelektualną rozrywkę, jaką zapewniają nowoczesne planszówki, można przyswoić ogromne ilości wiedzy lub po prostu uzupełnić w przyjemny sposób edukację. A nawet, jeśli dziecko gra w tytuły czysto rozrywkowe, to potrafią one – nawet te pozbawione tematyki naukowej- rozwijać lepiej umysł, poprawiać pamięć, usprawniać zdolności dedukcyjne, a zatem umysłowe, uczą zdrowej interakcji społecznej i, co bardzo ważne w naszych czasach – odciągają od gier komputerowych. Zapraszamy po pokonaniu pandemii do GRACIARNI!