^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Słowo Dyrektora na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Rodzice

Dziś koniec roku szkolnego! Bardzo niezwykłego roku, bo jeszcze nigdy w historii polskiej edukacji nie było szkoły zdalnej (zarządzonej odgórnie) i lekcji online!
Dziś spotkaliśmy się z Waszymi Dziećmi, aby wręczyć im świadectwa i pogratulować przejścia kolejnego etapu edukacji. Pamiętajmy jednak bardzo mocno, że to nie świadectwo (niezależnie czy z biało-czerwonym paskiem, czy bez niego) powoduje wielkość człowieka. Ani samo świadectwo, ani oceny na nim nie pokażą nam drogi jakie dzieci przeszły przez ten rok. Drogi często bardzo trudnej, pełnej upadków i wzlotów. Drogi dla jednych gładkiej i prostej, a dla innych krętej i wyboistej. Świadectwo nie pokaże pokonanych wewnętrznych trudności, ani poświęcenia i pracy jaką każde dziecko włożyło w swój rozwój, wiedzę, umiejętności i wartości. I nie chcę tutaj mówić, że świadectwa z tzw. paskami są mało warte- nie! Chcę przypomnieć nam rodzicom, nauczycielom, dorosłym, że to nie świadectwo i oceny kształtują nasze dzieci, ale my- dorośli: rodzice, bliscy, nauczyciele, pedagodzy i wszyscy z którymi nasze dzieci mają kontakt. To my- naszymi słowami, ale przede wszystkim postawą i tym jak żyjemy, jacy jesteśmy i jak odnosimy się do dzieci- pokazujemy dzieciom świat i wartości. A nasze dzieci patrząc na to wszystko i słuchając naszych słów , kształtują siebie i budują swój własny obraz siebie.
Dlatego, niezależnie od tego jak wspaniałe, albo mniej wspaniałe, świadectwo przyniosło dziś Twoje dziecko do domu, Drogi Rodzicu, Proszę, zauważ ją/ jego jako człowieka, jako wartość samą w sobie! Nie mów: jestem dumna/ dumny z Twoich ocen, ani jak mogłeś/łaś tak słabo wypaść na koniec. Ale powiedz- kocham Cię niezależnie od ocen, kocham Cię za to, że jesteś, jaki/ jaka jesteś, jestem dumna, że dałeś/ dałaś radę, że postawiłaś/łeś kolejne kroki by budować siebie.
Bo celem i sensem edukacji nie są świadectwa i oceny, ale budowanie i rozwój człowieka. Dodawanie niewidzialnych skrzydeł do działania i tworzenia! Dziękuję Wam Rodzice za wszelkie przejawy współpracy w kształceniu Waszych dzieci, zwlaszcza w obecnym czasie. Wam Nauczyciele dziękuję za wszelki trud i poświęcenie. A Wam Drodzy Uczniowie życzę udanych wakacji.

Dyrektor szkoły Anna Fido

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.