^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Przekazanie darów ze świątecznej zbiórki „Puszka dla głodnego brzuszka”

Co roku w okresie świątecznym w Naszej szkole jest organizowana zbiórka puszek i karmy dla bezdomnych kotów. Razem z uczniami kl. 2 c dokładnie przeliczyliśmy wszystkie rzeczy. W tegoroczną zbiórkę zaangażowało się 38 uczniów z klas 1-4 i udało się nam uzbierać:
- 64 puszki dla kotów
- 8,5 kg suchej karmy dla kotów
- 41 saszetek dla kotów
- 16 puszek dla psów
- 5,5 kg suchej karmy dla psów.
10 stycznia 2020r. dary zostały przekazane.
Jedzenie dla psów zostało przekazane na ręce pani Teresy Wareckiej KOCISKA I PSISKA Z POWIŚLA DĄBROWSKIEGO, natomiast jedzenie dla kotów tym razem dla pewnej niesamowitej osoby o której chciałabym opowiedzieć kilka słów.
Często jest tak, ze choć mamy oczy nie widzimy tego co jest wokół nas i nie dostrzegamy dobra jakie inni bezinteresownie dają zwierzętom. A wystarczy patrzeć. W gminie Mędrzechów mieszka 92 letnia starsza pani, która swoje serce oddaje opiekując się liczną gromadką kotów. Pani Zosia dokarmia je, dba o nie i zapewnia im miejsce do spania, nie licząc na niczyją pomoc. Gdy dzięki Fundacji Zmieńmy Świat – z którą współpracujemy już od wielu lat dowiedziałam się o niej, serce podpowiedziało mi, że tym razem to właśnie tej pani musimy pomóc. Pani Teresa Warecka pojechała ze mną by zawieźć do niej puszki i karmę dla kotów. Gdy zajechałyśmy pod niewielki drewniany domek mym oczom ukazały się przecudne malutkie koty, które żwawo wspinały się po balustradach domu. A w domu na fotelu siedziała przemiła, uśmiechnięta starsza pani, która nie spodziewała się naszej wizyty. Opowiedziałam jej o naszej szkolnej zbiórce i o tym, że te wszystkie dary są od dzieci, co bardzo ją ucieszyło. Jej wzruszenie, wdzięczność i radość były ogromne. Kobieta z czułością opowiadała o wszystkich swoich kotach i o swoim życiu. To spotkanie było pięknym doświadczeniem. Pamiętajmy, że bogaty jest nie ten, który wiele ma – lecz ten, który dzieli się tym co ma z innymi. Nie trzeba mieć wielkiego domu – by mieć wielkie serce.

Galeria

A.Lichorobiec

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.