Ogłoszenie Szkolnego Klubu Gier Planszowych GRAciarni!

Zachęcamy do udziału w szkolnym turnieju gier planszowych!

Turniej dotyczy jednego z najnowszych produktów gier historycznych wydanych przez firmę Granna i Muzeum Powstania Warszawskiego. Już od przyszłego tygodnia nasi uczniowie mogą spróbować sił w rewelacyjnej grze Kurierzy odzwierciedlającej realia drugiej wojny światowej!
Informacje o grze: http://mlodygiercownik.pl/2019/03/29/recenzja-gry-planszowej-kurierzy/
Szczegóły przebiegu turnieju – w regulaminie poniżej.

REGULAMIN SZKOLNEGO TURNIEJU GIER PLANSZOWYCH
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. M. KOPERNIKA ZORGANIZOWANEGO W RAMACH WIECZORÓW PATRIOTYCZNYCH

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 5 – 8 na wewnętrzny szkolny turniej gier planszowych! Podczas turnieju będzie można się zmierzyć z innymi graczami jako agenci Polskiego Państwa Podziemnego w najnowszej historycznej grze planszowej „Kurierzy” sygnowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego i odzwierciedlającej rozgrywki szpiegowskie z czasów drugiej wojny światowej. Zapewniamy możliwość treningu w poniedziałek i wtorek (7,8,14,15 października) w godzinach 13.40 – 15.00
Miejsce i termin: Szkolny Klub Gier Planszowych GRAciarnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika – budynek na ul. Zaręby 22. we czwartek 24 października godzina 12.45
Cele turnieju:
1.Turniej gier planszowych ma na celu propagowanie kreatywnego spędzania czasu wolnego oraz promowanie gier planszowych jako edukacyjnej formy rozrywki
2. Poszerzenie wiedzy nt udziału Polaków w drugiej wojnie światowej z uwzględnieniem aspektów zakulisowych działań politycznych i szpiegowskich. Uczniowie utrwalą sobie nazwiska autentycznych agentów – kurierów takich jak Jan Nowak Jeziorański czy Jan Karski.
3. Kształtowanie umiejętności przewidywania, myślenia, budowania strategii i planowania działań.
4. Uczenie samodzielnego podejmowania decyzji i przyjmowania skutków
5. Budowanie umiejętności współpracy i wzajemnych relacji
6. Realizacja turnieju przyczyni się do rozwoju kompetencji społecznych uczestników

Warunki uczestnictwa w turnieju:
1. Turniej przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych kl. V - VIII:
2. Swój udział zgłasza się do organizatorów, których reprezentuje p. Sławomir Bator
3. Należy samodzielnie poznać zasady gry zawarte w instrukcji, które można znaleźć na stronach internetowych https://www.youtube.com/watch?v=e7aZKk02Sug
4. Zasady gry będą skrótowo przedstawiane przez organizatora przed turniejem, jednak przystąpienie do turnieju jest równoznaczne ze znajomością zasad.
5. Zgłoszenia przyjmowane są też na tel. 509787297 ( odpowiedzialny – Sławomir Bator)

Zasady przeprowadzenia turnieju:
1. Przed rozgrywkami odbędzie się krótkie wprowadzenie w realia historyczne gry – wspólna dyskusja o roli kurierów Polskiego Państwa Podziemnego z okresu II wś.
2. Nad przebiegiem turnieju będzie czuwał co najmniej jeden sędziowie: p. Konrad Wajda i p. Sławomir Bator.
3. Każdy z uczestników będzie grał z przeciwnikami dobranymi na drodze losowania.
4. Każdy z uczestników będzie grał wylosowaną przez siebie postacią historyczną z gry.
5. Nagrodzony zostanie tylko zwycięzca. Nagrodą główną będzie atrakcyjna gra planszowa.

Postanowienia końcowe:
1. Uczestnictwo w turnieju jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu i zgodą na publikację danych osobowych.
2. Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w regulaminie.
3. Organizator zastrzega sobie prawo do publikacji danych osobowych oraz wizerunku uczestników turnieju (w formie fotograficznej i filmowej).

Turniej jest organizowany ze środków uzyskanych z projektu pod hasłem Pamiętamy realizowanego Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej za pośrednictwem Stowarzyszenia Akademia Szans. Projekt jest częścią ogólnopolskiego Programu Wieloletniego Dotacyjnego Niepodległa na lata 2017 – 2022.

S.Bator