Ewakuacja 2019

Dnia 26  września 2019 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie i przypomnienie  uczniom i pracownikom szkoły  procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktów zbiórek. Nauczyciele złożyli meldunek prowadzącym  ewakuację, dyrektorowi i  wicedyrektorom. Wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. W akcji brali udział: Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz  pracownicy administracji i obsługi. Cała ewakuacja obserwowana była przez aspiranta Marcina  Misiaszka z Powiatowej Komendy Pożarniczej w Dąbrowie Tarnowskiej.  Po przeprowadzonej kontroli budynku  i przekazaniu informacji o stanie ewakuacji Dyrektorowi szkoły alarm został odwołany  a uczniowie wrócili na lekcje.

M.Gawlik