^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Odblaskowa Kraina Bezpieczeństwa - „Bezpieczna droga do szkoły”

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku we współpracy z policją rozpoczęliśmy realizację zadań X edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

4 września nasi najmłodsi uczniowie spotkali się w szkolnej „Odblaskowej Krainie Bezpieczeństwa” z funkcjonariuszami KP Policji w Dąbrowie Tarnowskiej , panem mł.asp. Pawłem Stankiewiczem i p. st. sierż. Michałem Tyką. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Zachęcali również do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, które znacząco zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Podczas spotkania szczególną uwagę zwrócili na zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły mundury policjantów oraz akcesoria potrzebne im do pracy.

Dzieci  bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadały na pytania. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazały się dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię.  Na zakończenie spotkania, w prezencie od Panów policjantów otrzymały kolorowanki nawiązujące do poruszanej tematyki. Prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość.

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami już w pierwszych dniach września zademonstrowali, że „odblaskowo znaczy bezpiecznie”. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce, co zaowocuje bezpiecznym poruszaniem się dzieci w ruchu drogowym.  

Galeria

M.Gawlik, R.Klimek

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.