Wehikuł czasu w ósmej b!

Tuż przed świętami w starszych klasach odbyły się innowacyjne zajęcia pod hasłem: Wehikuł czasu – przekonaj się jak się czuje senior. Przedstawiciele tarnowskiej fundacji Zielona Przystań i Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej dzięki symulatorom starości pomogli wczuć się młodym ludziom w sytuację kogoś, kto jest starszy o 40 i 50 lat. Specjalne kostiumy , okulary, obciążniki i utrudniacze ruchu sprawiały, że można było na własnej skórze zobaczyć z jakimi trudnościami na co dzień zmagają się starsi ludzie. Zwykłe czynności takie jak zaparzenie herbaty, czy zrobienie zakupów dostarczyły całą masę emocji!
Zajęcia takie mają ogromną wartość edukacyjną – pozwalają młodzieży zrozumieć starsze pokolenie i rozwijają zdolność empatii.
Wielka ciekawostką i atrakcją stał się też wizualny symulator starości – uczniowie mogli zobaczyć jak będą wyglądać za kilkadziesiąt lat!
Prowadzącym zajęcia dzięki świetnemu przygotowaniu i bardzo dużemu poczuciu humoru udało się zaangażować uczniów od początku do końca, a na koniec nawet wychowawca musiał zostać poddany próbie!

S.Bator