XXIX GMINNY KONKURS PISANEK I PLASTYKI OBRZĘDOWEJ ZWIĄZANEJ Z WIELKANOCĄ

Po raz kolejny Dąbrowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego zaprosili naszą szkołę do wzięcia udziału w XXIX GMINNYM KONKURSIE PISANEK I PLASTYKI OBRZĘDOWEJ ZWIĄZANEJ Z WIELKANOCĄ.

Celem konkursu jest kultywowanie regionalnych tradycji zdobnictwa pisanek i plastyki obrzędowej związanej z Wielkanocą. Komisja powołana przez Organizatora dokona oceny prac w trzech kategoriach tematycznych i trzech kategoriach wiekowych:

• pisanka tradycyjna

zdobiona wzorami wykonanymi za pomocą wosku,

zdobiona wzorami uzyskanymi poprzez wytrawianie w kwasie,

zdobiona wzorami wykonanymi techniką skrobania,

barwiona w naturalnych wywarach (łupiny z cebuli, kory dębu, itp.)

• jajka zdobione różnorodnymi technikami z wyłączeniem użycia tworzyw sztucznych i gotowych materiałów (kalkomania, naklejki, itp.),

• plastyka obrzędowa: ciasto obrzędowe (baranki, koszyczki), gaiki, stroiki wielkanocne.

4. Ocena będzie przeprowadzona w trzech kategoriach wiekowych:

dzieci młodsze (szkoły podstawowe - klasy I-III),

dzieci starsze (szkoły podstawowe – klasy IV-VI),

młodzież gimnazjalna i klasy VII-VIII.

Komisja konkursowa za najlepsze prace w poszczególnych kategoriach przyzna nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia ufundowane przez Organizatora, a dla szkoły dyplomy uczestnictwa.

Prace konkursowe należy dostarczyć do nauczyceli techniki klasy starsze, natomiast klasy I - III do wychowawców w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 kwietnia 2019 roku. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2019 r. o godz.10:00 w Dąbrowskim Domu Kultury.