Profilaktyczna majówka w dąbrowskiej dwójce

Cuda się zdarzają! Szczególnie wtedy, gdy cel jest szczytny, a serca otwarte. Otóż , dzięki Bogu, słońce rozjaśniło swoje oblicze nad nami i od godziny piętnastej zaprosiło mieszkańców Dąbrowy w sobotnie popołudnie na Profilaktyczną Majówkę Rodzinną do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2! To nie był zwykły piknik, choć nie brakowało typowo piknikowych atrakcji. Mali i więksi Milusińscy mogli spożytkować energię na dmuchanych zjeżdżalniach, postrzelać z łuku, pokonać „policyjny slalom trzeźwości”, czy też potańczyć w takt rozbrzmiewającej wokół radosnej muzyki. Były tradycyjne kiełbaski, bigos, wata cukrowa i popcorn, dzięki którym zapasy utraconej w zabawie energii mogły być skutecznie uzupełniane. Wszyscy pracownicy szkoły, nauczyciele oraz dyrekcja wraz z Rodzicami zadbali o to, żeby Majówka Dwójki była dla uczestników niezapomnianym i wartościowym przeżyciem. Zadbano o ciało i ducha. Kolorowe namioty zapraszały na stoiska z naturalnymi kosmetykami, ze zdrową żywnością, z pysznymi, domowymi ciastami oraz tymi wypiekami, które zostały powołane do istnienia poprzez utalentowane ręce członków grupy „Gotuj z pasją” działającej pod przewodnictwem pani Małgorzaty Gawlik i pani Marty Smolichy. Jeśli ktoś miał ochotę, mógł skorzystać z artystycznego malowania twarzy ( Ach! Niezastąpiona pani Anna Piotrowska!) lub zagłębić się w lekturze, kupionej w atrakcyjnym „Antykwariacie u Jasia i Małgosi”( pani Marzanna Pikul - dobrotliwy Duch Bibliofil ). Kto zaś chciał zgłębić tajniki praw chemii i fizyki, ten mógł poeksperymentować pod nadzorem młodych chemiczek z klasy 3b gimnazjalnej i pani Elżbiety Marciniak. Swoje stanowisko miała także Państwowa Inspekcja Sanitarna, jak zwykle dbająca o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Dąbrowy. Tym razem promowano Światowy Dzień bez Tytoniu. Wszyscy zainteresowani mogli bezpłatnie poddać się badaniu, które wykazywało ile dwutlenku węgla jest w wydychanym powietrzu. Były również mocne akcenty patriotyczne – gimnazjalna klasa 3c pod opieką pani Danuty Pikul zadbała o to, aby patriotyzm nie był tylko górnolotnym hasłem, efemeryczną ideą. W przemiłej atmosferze uczestnicy Majówki mogli sprawdzić swoją wiedzę historyczno-społeczną i przekonać się, czy aby na pewno są wystarczająco świadomymi członkami polskiego społeczeństwa. Ale to nie wszystko, co oferowała Dwójkowa Majówka! Nie zabrakło salonu gier… planszowych , fitnessu oraz zachwycających występów scenicznych. Niezwykłym tańcem akrobatycznym zdumiały widzów młode chirliderki Joanna Ostrega i Julia Lamch. Był to pokaz pełen wdzięku i gracji z nutką sportowej rywalizacji. Następnie tańczyły i śpiewały dzieci z klasy 3b, 3a i 3c, a ich popisy zwieńczyli tańcem latynoamerykańskim, prawdziwi profesjonaliści, czyli tancerze: Emilia Soja oraz Mateusz Dzierwa. Niesamowitym występom nie było końca. Co było gwoździem programu, trudno orzec, bo wszystkie pokazy były wspaniałe. Z pewnością jednak nie da się zapomnieć doskonałego przedstawienia teatralnego w wykonaniu dzieci i Rodziców z klasy 3e. Reżyserem tego niezwykle udanego przedsięwzięcia była pani Justyna Wajda. Zaraz potem okazała się być równie znakomitym choreografem, który wzruszył publiczność do łez. A kto tańczył? Ojcowie ze swoimi córkami! To zaparło dech w piersiach publiczności. Impreza na 102!

Piknikowa Majówka Dwójki połączona była z obchodami Dnia Dziecka, Dnia Ojca, Dnia Matki, Dnia Rodziny oraz Dnia Sportu, a przede wszystkim służyć miała integracji i profilaktyce uzależnień. Tak, tak – profilaktyce, gdyż lepiej zapobiegać niż leczyć, czyż nie? Kiedy człowiek się uzależnia? I od czego może się uzależnić? Dlaczego uzależnienie jest w ogóle złe? Jeśli wolisz zostać w domu i pić alkohol, palić papierosy, grać w gry komputerowe czy hazardowe zamiast pójść z dzieckiem, żoną, mężem, bratem, siostrą na piknik, to znaczy, że jesteś uzależniony, a owo uzależnienie ma dla ciebie większą wartość niż rodzina. Twoje złe nawyki okradają cię z cudownych relacji, jakie możesz i powinieneś mieć z dziećmi, współmałżonkiem, przyjaciółmi czy sąsiadami. Jeżeli koisz swoje smutki w ramionach uzależnień, to zapomniałeś czym jest prawdziwa wolność i miłość jaką darował nam Jezus. O tym wszystkim przypomniał nam Kolah, wokalista zespołu, który zagrał z ogromnym zapałem, zaangażowaniem i oddaniem dla uczestników Majówki. Kolah – na co dzień dyrektor rzeszowskiego oddziału fundacji „Bread of Life” – podzielił się z publicznością własnymi doświadczeniami i był ogromną zachętą dla wszystkich, którzy chcą prowadzić szczęśliwe, wolne od uzależnień życie. Profilaktyczna Majówka Rodzinna Dwójki zakończyła się sukcesem. Wszędzie widać było roześmiane twarze dzieci, którym towarzyszyli równie zadowoleni dorośli. Budowano, odbudowywano i umacniano relacje rodzinne, koleżeńskie, sąsiedzkie. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Majówki. Bez Waszego zaangażowania, dobrych myśli i otwartych serc nic by się nie udało. Ale przecież miłość wszystko zwycięża! Czyż nie?

Dziękujemy!

Galeria - zdj. wykonane przez p. M.Guzik-Skirzyńską