^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Dzień otwarty dla przedszkolaków z Ochronki

07 marca br. Przedszkolaki z Ochronki zawitały w mury naszej szkoły. Wizyta była podzielona na dwie interesujące części. W pierwszym etapie dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych, na których poznawały tajniki tworzenia filmu korzystając z urządzeń IT.

Przedszkolaki po „spotkaniu z technologią” udały się na lekcję wypiekania drożdżowych bajgli, a także ozdabiania czekoladowych muffinek prowadzoną pod czujnym okiem p. Małgorzaty Gawlik p. Justyny Bieś, p. Danuty Pikul oraz p. Marty Smolichy. Przedszkolaki miały sposobność tworzyć  prawdziwe arcydzieła kulinarne. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostali zaopatrzeni w fartuchy, chusteczki oraz czapki kucharskie - i jak przystoi prawdziwemu kuchcikowi, ruszyli do pracy z zapałem. Swoją pomocą  służyli  uczniowie  pracujący w Szkolnym Kółku Kulinarnym "Gotuj z pasją". Dekorowanie muffinek i wyrabianie bajgli to super zabawa, czego potwierdzeniem były uśmiechnięte twarze naszych przedszkolaków. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci wykazały się niespotykaną fantazja w wyplataniu bajgli. W pocie czoła powstawały ślimaczki, traktorki, motylki, serduszka, misie i wiele innych stworków. Po upieczeniu, już w pełnej i rumianej krasie prezentowały się jeszcze piękniej.

Przedszkolaki z wielką radością i entuzjazmem podejmowały kulinarne zadania, a co najważniejsze, bez oporu pobrudziły swoje małe rączki. Własnoręczne wykonane bajgle i muffinki smakują najlepiej, dlatego każdy kuchcik mógł zabrać ze sobą swoje pyszne dzieło.

Na zakończenie tak emocjonującej wizyty, każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci joja. Co ciekawe, na każdym z nich znalazło się logo Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz imię dziecka.

Galeria

R. Klimek, A.Krawczyk, M. Gawlik

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.