^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Fundusze Europejskie

Wychowanie do wartości

Dziennik elektroniczny

Innowacje pedagogiczne

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Pierwszy Gminny Konkurs Muzyczny MELOMAN 2018!

W ubiegły czwartek 22 marca po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole konkurs muzyczny znany wszystkim  pod nazwą MELOMAN. I choć
to dziesiąte  jubileuszowe wydanie, to równocześnie wydanie niezwykłe, rozpoczynające – mamy nadzieję – nową kartę historii tego konkursu
w gminnej odsłonie.

Tak więc, odbył się Pierwszy Gminny Konkurs Muzyczny MELOMAN 2018 !

Do udziału w muzycznych potyczkach zaproszonych zostało 9 szkół podstawowych z terenu Gminy Dąbrowa Tarnowska.  Zaproszeni stawili się punktualnie. Uczestnicy wylosowali miejsca i o godzinie 9.00 rozpoczął się pierwszy etap, czyli słuchowe rozpoznawanie utworów muzyki klasycznej. W tym roku postacią przewodnią konkursu był Fryderyk Chopin, którego jakże piękne, ale i trudne utwory, były prawdziwym wyzwaniem dla uczniów.

Tym bardziej miło nam ogłosić, że po pierwszym etapie było aż pięcioro uczestników, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów!  

Na szczególną pochwałę zasłużyła najmłodsza  konkursowiczka  przesympatyczna Oliwia Cichoń ze szkoły w Szarwarku, która udowodniła, że wiek biologiczny nie ma nic wspólnego z pamięcią muzyczną i jako czwartoklasistka z powodzeniem stawiła czoła gimnazjalistom, uzyskując na równi z nimi najwyższy wynik w pierwszym etapie konkursu! Wielkie brawa Oliwio! Oliwię do konkursu przygotowała pani Barbara Pasternak.

Pozostali uczniowie, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów po pierwszym etapie to: Oskar Osak (klasa 7) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,  Aleksandra Rokocz (klasa 3 gimnazjum), Sebastian Bezak (klasa 3 gimnazjum) oraz Anna Walus (klasa 7) – wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 2
w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tuż za nimi ze stratą zaledwie dwóch, trzech punktów uplasowali się: Szymon Bieś (PSP nr 2), Nikodem Głowacz (PSP nr 2), Patrycja Bajda (Szkoła Podstawowa w Żelazówce), Jakub Mikus (Szkoła Podstawowa w Lipinach).

Po krótkiej przerwie, w czasie której uczniowie mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, nastąpił drugi etap konkursu, czyli test wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina.

Po podsumowaniu punktów z obydwóch etapów miejsca na czterostopniowym podium zajęli:

1 miejsce: Aleksandra Rokocz

2 miejsce: Nikodem Głowacz

3 miejsce: Sebastian Bezak

4 miejsce: Oskar Osak

Poziom jaki zaprezentowali uczestnicy był bardzo wysoki.

Z całego serca gratulujemy wszystkim, a szczególnie tym, którzy uczestniczyli w MELOMANIE po raz pierwszy.             

Śmiało możemy powiedzieć, iż jesteście nadzieją naszej Ojczyzny, naszej polskiej kultury, naszych przyszłych elit, co ma szczególny wydźwięk w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bardzo dziękujemy opiekunom, nauczycielom muzyki za doskonałe przygotowanie uczniów do konkursu i za owocną współpracę: pani Annie Augustyńskiej-Osak, pani Ewie Michoń, pani Lucynie Krzanowskiej, pani Justynie Bociek, pani Barbarze Pasternak, pani Annie Piotrowskiej oraz panu Kamilowi Banasiowi.

Dziękujemy również pani Dyrektor Annie Fido za wspieranie i promowanie MELOMANA mimo tak trudnych czasów transformacji polskiego szkolnictwa.

To wspaniale, że są wśród nas osoby, którym leży na sercu dobro polskiej kultury.

Zapraszamy za rok!

Zapraszamy do wspólnego działania pro publico bono!

Galeria

Organizatorzy konkursu: M.Guzik-Skirzyńska, E.Więcek, K.Banaś

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.