Lekcje otwarte dla sześciolatków z Publicznego Przedszkola Nr 1

2 marca 2018r. sześciolatki z Publicznego Przedszkola Nr 1 brały udział w lekcjach otwartych przygotowanych przez wychowawców klas pierwszych tj. p. Lucynę Wróbel, p. Renatę Nadolską, p. Małgorzatę Panek-Sojka przy pomocy p. Agnieszki Lichorobiec. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach Dni Otwartych szkoły.

Zaproszeni goście mieli okazję zaobserwować,
w jaki sposób pracują uczniowie naszej szkoły. Nauczyciele wykorzystali szereg metod aktywnych, m.in.: wizualizację, gry dydaktyczne, zabawy integrujące z wykorzystaniem multimediów. Podczas zajęć prowadzący wyzwalali u dzieci aktywność twórczą w sferze ruchowej, muzycznej oraz werbalnej. Dzieci pracowały bardzo aktywnie, świetnie radziły sobie z niełatwą pracą w grupach, wykazały się umiejętnością czytania, logicznego rozumowania oraz wyciągania wniosków.

Na zakończenie każdy sześciolatek otrzymał swój pierwszy zeszyt : )

J.Wójtowicz-Wajda