28 lutego br. został rozstrzygnięty konkurs klasowy o „Pióro wychowawcy”. Przez okres pierwszego półrocza klasa 3e pracowała nad pięknym pismem.
Pismo odręczne według definicji to pismo za pomocą przyrządów do pisania, takich jak długopis, ołówek lub pióro. Pismo odręczne odzwierciedla nasz nastrój i sytuację w jakiej coś zapisujemy lub notujemy. Styl pisma każdej osoby jest bardzo osobisty i unikalny, dlatego tak ważna jest praca nad nim od najmłodszych lat.
Konkurs zzorganizowano w ramach Święta Pisma Odręcznego, które zostało ustanowione przez the Writing Instrument Manufactures Association (WIMA), a jego celem było zwrócenie uwagi na znaczenie i rolę pisma. Ręczne pisanie wspomaga rozwój sprawności manualnej oraz precyzji ruchów, a one z kolei są niezbędne dla prawidłowego rozwoju poznawczego.
To nie tylko kreślenie liter na papierze, to czynność, która sprzyja rozwojowi umiejętności czytania, zdolności językowych i krytycznego myślenia. Uczy samokontroli i dyscypliny, dlatego miło nam poinformować, że największe postępy poczyniła uczennica Joanna Breńska. Uczennica w ramach nagrody dostała pióro Parker. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
J.Wójtowicz-Wajda