^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Szkoła młodych patriotów

W listopadzie 2017 roku nasza szkoła przystąpiła do VI edycji Ogólnopolskiego konkursu „Szkoła młodych patriotów” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Głównym celem konkursu jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. W ramach realizacji poszczególnych zadań projektu tuż przed feriami uczniowie klasy 6a: Kacper Marek, Jakub Nadolski, Maciej Panek oraz Szymon Dojka pod opieką wychowawczyni pani Klary Wąż przeprowadzili sondaż na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego. W sondażu wziął udział Pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski oraz pracownicy Urzędu Gminy, Starostwa Powiatowego, Urzędu Pracy, jak również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz napotkani mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej i jej okolic. Uczestnicy sondażu wykazali się dużą wiedzą na temat omawianych zagadnień, odpowiadali również na następujące pytania:
1. Czym jest dla Pani/Pana patriotyzm?
2. Czym powinien charakteryzować się prawdziwy patriota?
3. Czy warto być patriotą w dzisiejszych czasach?
4. Jak według Pani/Pana należy krzewić patriotyzm?
Wyniki sondażu w formie sprawozdania oraz realizacja pozostałych zadań konkursu będzie oceniana przez jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Studium Prawa Europejskiego. Mamy nadzieję, że wkrótce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 otrzyma certyfikat „Szkoły młodych patriotów”.

Galeria

A.Garbarz, K.Wąż

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.