2c G na zimowisku w Zakopanem!

Grupa turystyczna FEARLESS z kl. II cgimnazjum już po raz kolejny spędziła aktywnie kilka dni w górach. Tym razem odkrywaliśmy uroki scenerii tatrzańskiej w zimowej odsłonie.
Zima na Podhalu zachwyciła nas oferując szereg atrakcji każdego dnia. Prószący śnieg i lekki mróz tworzyły niezwykły klimat podczas naszych górskich wycieczek i zimowych szaleństw. Morskie Oko, Gubałówka, Dolina Chochołowska … to tylko niektóre punkty skrupulatnie opracowanego programu wycieczki. Kulig po Butorowym Wierchu, czyli cudowna mroźna noc rozświetlona setkami gwiazd i blaskiem pochodni oraz góralskie koniki ciągnące sanie po skrzypiącym śniegu były dla nas ogromną i niezapomnianą przygodą... A po kuligu nie mogło oczywiście zabraknąć ogniska, posiłku i ciepłej herbatki w towarzystwie góralskiej kapeli. Próbowaliśmy też naszych sił na stoku narciarskim i trzeba przyznać, że podołaliśmy i temu zadaniu ;) Na koniec odpoczęliśmy w Chochołowskich Termach i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do naszych domów.
Pomimo tego, że zimowa eskapada trwała 4 dni i tak czujemy pewien niedosyt… więc
z utęsknieniem wypatrujemy wiosny, by móc wrócić na górski szlak :)

Zimowisko zorganizowała wychowawczyni klasy IIcG, p. Monika Golonka przy współpracy
z katechetą naszej szkoły, ks. Jackiem Janiczkiem. Podczas naszych wyjazdów towarzyszy nam również zawsze nasz ulubiony kierowca i górski towarzysz, p. Karol.

M.Golonka