Zajęcia kulinarne oraz spotkanie z technologią informacyjną dla sześciolatków z Przedszkola Nr 1

26 lutego sześciolatki z Publicznego Przedszkola Nr 1 odwiedziły mury naszej szkoły na
ul. Zaręby. Spotkanie miało podwójny charakter. Dzieci uczestniczyły w zajęciach tematycznych. Każda z grup poznawała tajniki tworzenia filmu korzystając z urządzeń IT oraz piekła drożdżowe bajgle a także ozdabiała czekoladowe muf inki.

Tuż po godzinie 10:00 Pani Dyrektor Anna Fido powitała przyszłych pierwszoklasistów oraz zaprosiła na cykl zajęć.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 zaoferowała sześciolatkom nowoczesny program kształcenia informatycznego, praktyczne zajęcia prowadzone m.in. przy użyciu tabletów.
Nasza szkoła kształci w nowoczesny sposób. Na dzisiejszych zajęciach przyszli uczniowie tworzyli animacje poklatkową, zwaną inaczej stop-motion, która składała się ona z sekwencji osobnych zdjęć. Aby stworzyć wrażenie ruchu, animator (każdy przedszkolak) przesuwał nieznacznie obiekty na każdej
z fotografowanych klatek, które połączone w jeden ciąg dały wrażenie ruchu. Zajęcia poprowadziły
p. Renata Klimek, p. Marzena Rzepka, p. Katarzyna Grabka, p. Anna Krawczyk oraz p. Justyna Wójtowicz-Wajda.

Przedszkolaki po „spotkaniu z technologią” udały się na lekcję wypieków domowych. Pod czujnym okiem p. Justyny Bieś, p. Danuty Pikul, p. Marty Smolichy oraz p. Małgorzaty Gawlik dzieci tworzyły prawdziwe arcydzieła kulinarne.
Po udanych zajęciach każdy dostał upominek w postaci zabawki: joja- każdy ze swoim imieniem oraz logiem Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 a także wypieki samodzielnie upieczone. Do zobaczenia na dniu otwartym.

J.Wójtowicz-Wajda