Wyjazd integracyjno-rodzinny klasy 3e

Uczniowie klasy III e z rodzicami oraz wychowawczynią p. Justyną Wajdą wybrali się podczas ostatniego weekendu ferii na wyjazd integracyjno-rodzinny do Krynicy Zdrój.

Wycieczka rozpoczęła się w sobotę 24 lutego a zakończyła się pod wieczór następnego dnia. Wyjechaliśmy o godz. 7:00 przy świetnie zapowiadającej się pogodzie i w bardzo dobrych humorach. Pojechaliśmy z naszym ulubionym kierowcą p. Karolem Kogutem, co było dla nas niezłą frajdą : ). Kiedy dotarliśmy do Krynicy, udaliśmy się do miejsca zakwaterowania- Pensjonatu Tryumfy. Pierwszym punktem naszej wycieczki była Góra Parkowa- szczyt o wysokości 741 m n.p.m. znajdujący się w samym sercu Krynicy, nad Deptakiem. To niezwykle urokliwe miejsce. Tam ponad godzinę bawiliśmy się na ślizgawce korzystając ze śnieżnych skuterów. Zmęczeni udaliśmy się na gorącą czekoladę do Czekolandii oraz obiado-kolację. Wieczorem udaliśmy się na łyżwy. Po kolacji zorganizowaliśmy wieczorem integrujący rodziny. Zabawa była wyśmienita.

Kolejnego dnia, niezbyt wyspani, ale z uśmiechem na twarzy i z piosenką na ustach pomaszerowaliśmy na Mszę świętą a tuż po niej zorganizowaliśmy niesamowitą wyprawę, która zapoznała nas z wybitnymi postaciami związanymi z Krynica-Zdrój- Questing Krynica. Podzieleni na grupy dzieci wraz z Rodzicami rozpoczęły podchody. Jako pierwsi na metę dotarli wykonując wszystkie polecenia z Questingu Rodziny Państwa Cygan oraz Państwa Surowiec.

Ostatnim punktem naszego weekendu był kulig.

Wycieczkę do Krynicy- Zdrój, perły polskich uzdrowisk, uważamy za udaną. Pogłębiliśmy wiedzę o mieście, zobaczyliśmy piękne jego zakątki, zrobiliśmy coś dla własnej kondycji, a przede wszystkim wspólnie spędziliśmy czas.

J.Wójtowicz-Wajda