Koncert Zespołu "Zbrucz" z Tarnopola na Ukrainie

22.01.2018r. uczniowie klas 2a, 2b i 3a uczestniczyli w koncercie zespołu "Zbrucz"
z Tarnopola.

Zespół tworzą młodzi tancerze, wokaliści
i instrumentaliści, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego i Wyższej Szkoły Muzycznej
w Tarnopolu. Grupa artystów zaprezentowała utwory ukraińskiego folkloru ludowego, kolędy
w języku polskim i ukraińskim, składankę tańców ukraińskich, cygańskich i gruzińskich. Dzieci mogły też zobaczyć i posłuchać brzmienia dawnych ludowych góralskich instrumentów – sopiłki, dwondencjiłki okaryny, telinki i bajanu. Członkowie zespołu wystąpili w tradycyjnych, ukraińskich strojach.

Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia
i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów, i pracowników naszej szkoły
z dużym entuzjazmem.

Na zakończenie swojego występu artyści zaprosili dziećmi do wspólnej zabawy przy piosence znanej zarówno w Polsce jak i na Ukrainie „Hej sokoły”.
Dochód z koncertu zostanie przekazany dla potrzebujących dzieci ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego w rejonie Donbasu.

R.Klimek, E.Więcek