Wieczornica Środowiskowa połączona z dniem Babci i Dziadzia

26 stycznia w godzinach popołudniowych
w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się Środowiskowa Wieczornica Seniora zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka pod hasłem: „Babciu, Dziadku, bądźcie widoczni na drodze.” Program przygotowany przez najmłodszych uczniów szkoły zgromadził liczną widownię. Honorowymi gośćmi byli Babcie
i Dziadkowie pierwszoklasistów, którzy
z ogromnym wzruszeniem podziwiali występy małych artystów. Swoją obecnością zaszczycili także Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej –
p. Krzysztof Kaczmarski, Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Jacek Sarat , Przewodniczący Rady Rodziców – p. Witold Reczek, Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z Prezesem – p. Krystyną Guzik oraz ks. Prałat Józef Poremba.

Po powitaniu gości przez p. dyrektor Annę Fido na scenie pojawili się uczniowie klas 1a, 1b i 1c, którzy przedstawili Jasełka przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: p. Renaty Nadolskiej, p. Małgorzaty Panek – Sojka i p. Lucyny Wróbel. Występom dzieci towarzyszył zespół muzyczny w tradycyjnych strojach krakowskich śpiewający i grający najpiękniejsze polskie kolędy.
Wspaniałą, świąteczną i niemal rodzinną atmosferę dopełniało wpólne kolędowanie przy nastrojowo udekorowanej sali i wypiekach przygotowanych przez rodziców pierwszoklasistów.
W organizację wieczornicy włączył się także Szkolny Klub Bezpieczeństwa „Stopka” działający pod kierunkiem p. Małgorzaty Gawlik. Seniorzy – uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie odblaskowe opaski zapewniające widoczność i bezpieczeństwo pieszych o zmroku.

J. Bieś