^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Niecodzienna lekcja biologii

W dniu 16 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja biologii w klasach siódmych. Grupa tarnowskich licealistów, która w 2016 r. założyła Fundację Impuls Rozwoju mającą na celu m.in. szerzenie idei nauki, przedstawiła naszym uczniom ciekawe eksperymenty dotyczące zjawisk przyrodniczych, oraz fizyczno-chemicznych zachodzących w otaczającym nas świecie. Wolontariusze dysponowali pomocami i przyrządami naukowymi, a także potrzebnymi w trakcie pokazu materiałami. Prezentacja obejmowała doświadczenia związane z wodą polegające m.in. na badaniu jej właściwości jako rozpuszczalnika, gęstości, stanów skupienia, napięcia powierzchniowego. Przypomniano budowę cząsteczkową tego związku, oraz jego rolę dla naszego organizmu. 
Przy okazji uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest konieczne podczas wykonywania tego typu czynności. Na koniec zorganizowano quiz, podczas którego prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodyczami. Można wysnuć wniosek, że za pomocą ciekawostek
i sekretów naukowych uczniowie przekonali się, że nauka może być również zabawą i fascynującą podróżą w głąb wiedzy na temat środowiska w którym żyjemy.

Galeria

J.Wróbel

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.