Wspólne kolędowanie wolontariuszy z klasą 3e i 4b.

Popularny niegdyś bożonarodzeniowy zwyczaj - kolędowania z gwiazdą, szopką należy dziś do rzadkości. Obchody kolędnicze znane były w całej Europie, a ich początki sięgają średniowiecza. Nawiązując do tej staropolskiej tradycji Wolontariusze z Klubu Wolontariusza działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej wspólnie
z klasą 3e i 4b pod opieką p. Justyny Wajdy
i p. Kamila Banasia przeszli w barwnym korowodzie, aby przypomnieć Dobrą Nowinę.

Kolędowanie rozpoczęto od spotkania
z Dyrekcją MOPSiWR p. Katarzyną Hałun oraz pracownikami urzędu. Następnie udaliśmy się do podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz do Dyrekcji i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej. Wszyscy  przekazywali grupie kolędującej życzenia dla mieszkańców całej gminy, z którymi barwny, wielopokoleniowy korowód ruszył przez Dąbrowę. Kolędnicy odwiedzili także sklep „Groszek”.
W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować właścicielom za słodki poczęstunek. Anioły, Pasterze, Królowie, Maryja wzbudzali ogromne zainteresowanie. „Przybieżeli do Betlejem pasterze, grając skocznie Dzieciąteczku na lirze. Chwała na wysokości, chwała na wysokości, A pokój na ziemi(..)”- słowami tej staropolskiej kolędy dzieci witały wszystkich u których dziś gościły.

Opiekunowie p. Justyna Wajda oraz p. Kamil Banaś bardzo dziękują za tak ciepłe przyjęcie.

Zapraszamy do galerii.

J.Wójtowicz-Wajda, K.Banaś