„Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok”

Naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – strażak
z Państwowej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej
w Dąbrowie Tarnowskiej, Nasze spotkanie odbyło się
w ramach kampanii społecznej „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” prowadzonej przez MSWiA i akcji
„Czad i ogień. Obudź czujność”.

W trakcie odwiedzin, dzieci zostały zapoznane
z zagrożeniami jakie na nie czyhają w szkole i w domu. Pan strażak zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnił czym jest „czad” i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. Zwrócił również uwagę na bezpieczne korzystanie z pobliskich stawów i jezior. Jazda na łyżwach na nieprzystosowanych powierzchni lodu może skończyć się załamaniem nietrwałego lodu, a tym samym utonięciem. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych m.in. 998 do Straży Pożarnej oraz numeru ratunkowego -112, o których wszystkie dzieci pamiętały.

Dzięki takiemu spotkaniu uczniowie utrwalili sobie wiadomości zdobyte na innych zajęciach lekcyjnych.
W końcowej części spotkania, nasz gość zaprosił uczniów do ogólnopolskich konkursów, a informacje na ich temat znajdują się na odwrocie kalendarza strażackiego. Słowa podziękowania do pana strażaka skierowała wice dyrektor Małgorzata Wódka. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co organizator p. Małgorzata Gawlik bardzo dziękuje.

M.Gawlik