„Chrystus przychodzi…Tylko od nas zależy, czy przygotujemy Mu miejsce.”

W czwartkowy wieczór, 21 grudnia
w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej naszej szkoły na „Szkolnym spotkaniu wigilijnym” spotkali się nauczyciele, rodzice i uczniowie, by wspólnie przeżyć tajemnicę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Swoją obecnością zaszczycili nas poseł na Sejm RP – pan Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej
– pan Krzysztof Kaczmarski, Przewodniczący Komisji Oświaty - pan Jerzy Żelawski, emerytowani dyrektorzy: pan Jan Sosin i pan Marian Gajda oraz Przewodniczący Rady Rodziców – pan Witold Reczek.

Przygotowany przez uczniów program artystyczny, nieco odległy od tradycyjnych jasełek, skłaniał zebranych do refleksji nad istotą wigilii i Bożego Narodzenia w życiu współczesnego człowieka, dziecka
i dorosłego. Wierszom i scenkom odgrywanym przez młodych aktorów towarzyszyły piosenki świąteczne oraz tradycyjne kolędy.

Po przedstawieniu życzenia wszystkim zabranym złożyli zaproszeni goście i pani Dyrektor Anna Fido.

Wspólna modlitwa i poświęcenie opłatków poprzedziły indywidualne życzenia i łamanie się wigilijnym chlebem. Kolacji wigilijnej towarzyszył występ szkolnego zespołu muzycznego.
Program przygotowali p. Justyna Bieś i p. Kamil Banaś

W piątkowe przedpołudnie w szkole odbyły się także wigilie klasowe.

Zapraszamy do galerii.

Galeria-spotkania wigilijne w klasach