Świąteczna wizyta w Fundacji Zmieńmy Świat klas 2a i 3c

Od 3 lat wspomagamy Fundację Zmieńmy Świat
w Tarnowie. Pragniemy zaszczepić w najmłodszym pokoleniu empatię i współczucie wobec zwierząt. Również
w tym roku nie mogło zabraknąć nas u naszych kocich przyjaciół zwłaszcza w tym przedświątecznym okresie jakże ważnym dla wszystkich. Uczniowie naszej szkoły
z dobroci serca przez cały tydzień przynosili dary dla bezdomnych zwierząt. Udało się nam uzbierać 57 puszek
z karmą dla
kotów i psów, 18 saszetek dla kotów, 3 pasztety dla psów, 13 kg suchej karmy dla kotów i psów. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy! Wychowawcy klas 2a i 3c wraz z rodzicami w czwartkowe popołudnie udali się do siedziby fundacji by przekazać wszystkie dary. Warto wiedzieć, że pod opieką fundacji znajduje się około 500 bezdomnych kotów wolnożyjących na terenie Tarnowa i okolic, w kocim azylu 14 kociaków czekających na adopcję oraz bezdomne koty cudem uratowane, które są leczone w kocim szpitaliku. Każdy kot to osobna historia, którą ze szczegółami opowiadał nam pan Krzysztof Giemza, założyciel i zarazem opiekun Fundacji.
A wszystkie kociaki są cudowne, przywitały nas entuzjastycznie i aż żal było odjeżdżać. Odjechaliśmy wcześniej upewniając się, że kociaki są wygłaskane
i wybawione. W tym świątecznym okresie uczniowie dąbrowskiej dwójki życzą wszystkim zwierzakom pełnej miski nie tylko od święta.

A.Lichorobiec, R.Klimek