XIII Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień 2017” im. Jerzego Brauna

7 XII 2017 r. w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje XIII Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień” im. Jerzego Brauna. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem
„Wspomnień czar”.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z rówieśnikami ze szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnychpowiatu dąbrowskiego.
W niedzielne popołudnie 10 XII 2017 r. zdobywcy I i II miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne w koncercie laureatów.
Wyniki naszej szkoły przedstawiają się następująco:
WOKALIŚCI I ZESPOŁY MUZYCZNE
szkoły podstawowe (klasy I-III, soliści):
 wyróżnienie – Marcelina Kogut – „Pszczółka Maja” – opiekun p. Teresa Giza
szkoły podstawowe (klasy I-III, zespoły):
 II miejsce – „BAJKONUTKI” – „Bajki Pana Andersena” – opiekun p. Ewa Więcek
szkoły podstawowe (klasy IV-VI, soliści):
 I miejsce – Gabriela Mol – „ AThousandYears”– opiekun p. Kamil Banaś
 II miejsce – Julia Kądzielawa – „Szyba” – opiekun p. Kamil Banaś
klasy VII i oddziały gimnazjalne, soliści:
 I miejsce – Emilia Soja– „Powróćmy jak za dawnych lat” – opiekun p. Anna Piotrowska
 II miejsce – Natalia Nędza – „Lata dwudzieste, lata trzydzieste...„ – opiekun p. Anna Piotrowska
ZESPOŁY TANECZNE
szkoły podstawowe (klasy I-III):
 Wyróżnienie – Zespół Taneczny „GWIAZDECZKI” – Samba brazylijska – opiekun p. Małgorzata Gawlik i p. Jadwiga Miś

szkoły podstawowe (klasy IV-VI):
 II miejsce – Zespół Taneczny – „Shape of You” – opiekun Renata Światkowska - Wrona
klasy VII i oddziały gimnazjalne:
 II miejsce – Zespół Taneczny – „Rock and roll” – opiekun p. Dorota Wielgus
W klasyfikacji generalnej szkół biorących udział w przeglądzie jury kierowało się następującą punktacją: 10 pkt. za I lokatę, 5 za II, 3 za III, 1 za wyróżnienie.
Po podsumowaniu punktów nasza szkoła zdobyła 37 punktów zajmując II miejsce.
Organizatorzy przeglądu: Urząd Gminy w Radgoszczy i Dąbrowski Dom Kultury, zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody rzeczowe i poczęstunek podczas eliminacji. Patronat honorowy pełnili: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Marek Lupa – Wójt Radgoszczy.
Wszystkim uczestnikom przeglądu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
w konkursach artystycznych.

Niektóre zdjęcia wykonała na potrzeby szkoły firma Studio Fotografii Witolda Sosin.

E.Więcek, M.Gawlik, J.Miś