"Dwójka" dla Szlachetnej Paczki

Po raz siódmy społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, a przede wszystkim nasi uczniowie - to osoby, dzięki którym mogliśmy zapewnić radosne Święta Bożego Narodzenia, będącej w bardzo trudnej sytuacji materialnej rodzinie z Powiśla Dąbrowskiego. Młodzież, przygotowując Szlachetną Paczkę, w której znalazły się m.in. artykuły spożywcze, chemiczne, obuwie, artykuły papiernicze oraz zabawki, udowodniła, iż nie jest jej obojętny los drugiego człowieka. Działania te miały sprawić, by nadchodzące święta były dla wybranej rodziny czasem wiary w innych ludzi, nadziei na lepsze jutro i miłości, która daje siłę.
Dzięki wyjątkowej hojności darczyńców  udało się zebrać 27  kartonów najpotrzebniejszych artykułów, którym na lekcjach techniki uczniowie nadali piękny świąteczny wygląd.

9 grudnia 2017 roku Świąteczna Paczka dotarła do wybranej przez nas rodziny.

Podziękowania za ufundowanie prezentów i aktywną pomoc w organizacji akcji w imieniu Stowarzyszenia Wiosna składamy :

Dyrekcji szkoły, nauczycielom, pracownikom obsługi, młodzieży i rodzicom.
Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy wybrana rodzina przeżyje radosne i magiczne Święta Bożego Narodzenia.

Szkolny koordynator akcji: P. Mikos