Rozstrzygnięcie konkursów profilaktycznych

5 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród z dwóch konkursów
z zakresu promocji i ochrony zdrowia organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ich celem było zachęcenie młodzieży do prowadzenia zdrowego stylu życia i niepodejmowania zachowań ryzykownych.

KONKURS NA FILM PROMUJĄCY ZDROWY STYL ŻYCIA

Konkurs na najciekawszy krótki film (spot reklamowy) promujący zdrowy styl życia wolny od dymu tytoniowego pt. „Każdy papieros niszczy Twoje zdrowie" organizowany był w ramach kampanii społecznej „Rzuć palenie razem z nami" i obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia (przypadającego na trzeci czwartek listopada).

Celem tego konkursu było zwiększenie wiedzy uczniów nt. szkodliwości palenia tytoniu, propagowanie stylu życia wolnego od dymu tytoniowego, ukazanie negatywnych skutków palenia tytoniu, ukazanie korzyści wynikających z niepalenia tytoniu, kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy i kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.

Ocena prac była dokonywana była m.in. pod kątem zgodności z tematem, wartości merytorycznej, wyrazistości przekazu, estetyki wykonania, jakości technicznej, oryginalności prezentowanego materiału.

Wyniki konkursu w kategorii: prace indywidualne

I miejsce ex aequo – Paulina Reczek kl. VII

KONKURS PLASTYCZNY „NIE DAJ SZANSY AIDS"

Drugi konkurs organizowany był w ramach Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV oraz Światowego Dnia AIDS, który każdego roku obchodzony jest 1-go grudnia. Święto to zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku, aby zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS.

Celem konkursu było uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami w zakresie HIV i AIDS. Uczestnicy tego plastycznego konkursu mieli za zadanie wykonać plakat na temat „Nie daj szansy AIDS".

Wyniki konkursu:

III miejsce – Katarzyna Kmiecik kl. II gimnazjum

Naszym uczennicom serdcznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A.Piotrowska, J.Wójtowicz-Wajda