Święto Drzewa i Pieczonego Ziemniaka klas drugich

W dniu 16 X 2017 r. klasy 2 a i 2 b wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami udały się do lasu BELERYT w Dąbrowie Tarnowskiej, by świętować „Święto Drzewa” oraz „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Dzieci wyposażone w lupy, lornetki i notesy wzięły aktywny udział w zajęciach ekologiczno- przyrodniczych z leśnikiem. Spacerując ścieżką edukacyjną poznały las i jego mieszkańców, budowę warstwową lasu oraz znaczenie lasów dla człowieka.

Następnie z pomocą rodziców dzieci piekły na ognisku kiełbaski i jabłuszka. Podczas pobytu na świeżym powietrzu tradycyjne ziemniaki z ogniska smakowały jak najlepsza potrawa.

Wesołe zabawy, sportowe konkurencje, zabawy plenerowe, zajęcia artystyczno - fotograficzne, odkrywanie przyrody, degustacja ziemniaczków pieczonych na ognisku, sprawiły, że nie było czasu na nudę. Oj działo się!

Do szkoły wszyscy wróciliśmy w doskonałych humorach i z pamiątkowymi zdjęciami.

R.Klimek, T.Giza