Uczniowie klasy 2 a i 2 b na wycieczce w Gospodzie u Wiedźmy w Lipinach oraz w Muzeum Lalek w Pilźnie

Uczniowie klasy 2 a i 2 b w dniu 4 października uczestniczyli w wycieczce do Gospody u Wiedźmy w Lipinach koło Pilzna, a także zwiedzili Muzeum Lalek w Pilźnie.
W Gospodzie u Wiedźmy na dzieci czekało wiele atrakcji, które zapewnili im prowadzący warsztaty kulinarno – balistyczne, podczas których dzieci uczyły się lepić pierogi i kroiły owoce na kompot. Następnie przyglądały się w jaki sposób przygotowuje się różne rodzaje kawy. Po czym, przy pięknie nakrytych stolikach, w miłej wręcz domowej atmosferze, degustowały własnoręcznie przygotowany posiłek, pamiętając o zasadach savoir vivre przy stole. Na sam koniec pobytu w karczmie dzieci przywitała wiedźma, co wywołało wiele entuzjazmu i emocji. Do prawdziwej wiedźmy nikt nie odważył się bliżej podejść. Obsługa Gospody była bardzo serdeczna i miła. W takiej gospodzie posiłek smakował wyjątkowo.
Następnie pełne wrażeń dzieci wyruszyły do Muzeum Lalek w Pilźnie.

Uczniowie pod opieką przewodników obejrzeli ekspozycje zawierające lalki, figurki oraz inne zabawki pochodzące m.in. z Polski, Niemiec, Norwegii, Egiptu, Chin i Afryki. Program wycieczki obejmował także wizytę w Pracowni Artystycznej ,,Kasia” (pracownia krawiecka, ceramiczna, szewska), w której to można było prześledzić proces tworzenia lalek. Jednak największą radość widać było podczas warsztatów, kiedy każde dziecko mogło samodzielnie wykonać kukiełkę.  Dzieci oglądnęły również spektakl światła i dźwięku na babcinym strychu „Legendy polskie”, uczestniczyły również w zajęciach interaktywnych z udziałem lalek.

Uczniowie wrócili zadowoleni, uśmiechnięci i bogatsi o ciekawe wrażenia i pamiątkowe fotografie z wyprawy do bajkowej krainy.

Zapraszamy do foto – relacji.

R.Klimek, T.Giza