Wycieczka do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. „Syn Smoka” klas drugich

22 listopada uczniowie klas IIa i IIb wyjechali na wycieczkę do Teatru Ludowego w Krakowie na spektakl pt. „Syn Smoka”. Baśń japońska osnuta na motywach ludowych. Był to najpopularniejszy spektakl dziecięcy w 2016 r. Uczniów zainteresowało między innymi to, że bohaterowie tej egzotycznej opowieści inaczej byli ubrani, fantastyczne postaci, które spotykają na swojej drodze nie były podobne do naszych smoków czy diabłów, nawet muzyka sięgała zupełnie innej estetyki. Jednak uczucia i wartości jakie budowały ich świat były takie same, o które i my zabiegamy. Miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są tak samo ważne i cenne. Uczniowie zwrócili także uwagę na przewijające się scenki teatru cieni.

Podczas spaceru ulicami Krakowa ku wielkiej uciesze dzieci, mieliśmy możliwość zobaczyć i podziwiać zabytkowy czołg, który służył w naszej armii. Wszyscy byli ogromnie zafascynowani, co widać na zdjęciach.W drodze powrotnej odwiedziliśmy Mac Donalda. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wyboru i zakupu posiłku.Uważamy, że podróż była nader kształcąca.

T.Giza, R.Klimek