Dzień Ciszy

W naszej szkole już w piątek zorganizowany zostanie Dzień Ciszy. Z każdej klasy od pierwszej do trzeciej gimnazjum zostanie wybrana jedna osoba, która będzie miała za zadanie milczeć przez cały dzień pobytu
w szkole, zarówno w czasie lekcji, jak i przerw, uczestnicząc przy tym normalnie w życiu szkoły. Uczniów oczywiście może być więcej.

Na koniec dnia uczniowie pod opieką m.in. pedagoga szkolnego spiszą swoje odczucia i emocje z dnia, bez względu na to czy przerwali milczenie czy też nie. Jeśli przerwali milczenie, to dlaczego, co się wydarzyło, jeśli udało im się wytrzymać w „ciszy”, opiszą co czuli, jak wyglądały ich kontakty
z rówieśnikami i nauczycielami podczas przerw i lekcji.

Dzień Ciszy jest kolejnym etapem akcji do której włączyła się nasza szkoła „Szkoła pełna zrozumienia”. Cały projekt trwa do końca listopada.

Akcję organizuje Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego” pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michałka.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat mutyzmu wybiórczego, a także zwrócenie uwagi na to jak ważna jest komunikacja werbalna w codziennym życiu.

M.Rzepka