La Festa Italiana!

9 listopada nauczyciele języków obcych rozpoczęli realizację projektu pt Poznajemy kulturę i obyczaje innych krajów. Pierwszym elementem tego cyklu był dzień poświęcony Włochom, podczas którego każdy uczeń miał szanse dowiedzieć się ciekawych informacji na temat Italii, jej symboli narodowych, interesujących zakątków prezentowanych na gazetkach tematycznych, jak również prezentacji multimedialnej poświęconej tej niezwykle malowniczej części świata. Uczniowie uczyli się wylosowanych przez siebie prostych słówek włoskich, a nauczyciele - przysłów charakterystycznych dla różnych części Italii. Nie zabrakło również włoskich hitów muzycznych, które rozlegały się podczas przerw. Stołówka szkolna serwowała w tym dniu spaghetti, a szkolne kółko kulinarne pod opieką Pań: Małgorzaty Gawlik, Marty Smolichy oraz Teresy Gizy przygotowało mini pizze, które rozeszły się wśród uczniów jak „ świeże bułeczki”. Przed nami jeszcze dni poświęcone Grecji, Hiszpanii oraz krajom angielskiego i niemieckiego obszaru językowego. Na razie jednak mówimy wszystkim Ci vediamo più tardi!

K.Pikul, E.Kmieć,K.Wąż