Pasowanie na czytelnika biblioteki

9 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na czytelników uczniów klas pierwszych. Gościem spotkania był Pan wicedyrektor Krzysztof Krakowski.

Zanim dzieci zostały włączone w poczet czytelników, musiały zdać egzamin ze znajomości bajek i baśni, odpowiedzieć na kilka pytań związanych z biblioteką oraz poznać prośby książki. Urozmaiceniem uroczystości była prezentacja multimedialna przedstawiająca m.in. ilustracje z najbardziej znanych książek.

W przygotowanie spotkania chętnie włączyli się starsi uczniowie. Piosenkę zaśpiewała Julia Kądzielawa z klasy VI b, a w krótkiej inscenizacji wiersza pt. „Żuraw i czapla” Jana Brzechwy wystąpiły Gabriela Dziedzic z klasy VI a oraz Julia Kądzielawa i Gabriela Morawiec z klasy VI b.

Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie oraz zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał mały dyplom z życzeniami niezapomnianych wrażeń płynących z czytania.

Biblioteka szkolna