Dąbrowska dwójka walczy o czyste powietrze ! Dzień czystego powietrza w klasie 3c

W poniedziałek w klasie 3 c odbyła się nadzwyczajna lekcja. Zajęcia o tematyce antysmogowej poprowadził nasz gość, p. Szymon Lichorobiec – Ekodoradca z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. W ramach projektu zintegrowanego „LIFE – Małopolska w zdrowej atmosferze” przez 3 godziny lekcyjne uczniowie zagłębiali temat jakim jest smog w małopolsce. Dzięki atrakcyjnym pomocom naukowym, kartom pracy, broszurom o tematyce antysmogowej jakie uczniowie otrzymali od Ekodoradcy dowiedzieli się mnóstwa informacji, które od dziś mogą wdrażać w życie i wykorzystywać w życiu codziennym. Niestety, jak się dowiedzieliśmy powietrze w naszym mieście zwłaszcza w okresie grzewczym nie jest dobre dla naszego zdrowia, a wszelkie choroby związane z układem oddechowym są odbiciem tego, co codziennie wdychamy… Codziennie możemy monitorować jakość powietrza w naszym mieście dzięki laserowemu czujnikowi umieszczonemu na budynku Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Warto się tym zainteresować. Potrzebne informacje znaleźć można na stronie http://looko2.com/tracker.php?search=5ccf7fc12a4e .

A to kilka ujęć z naszych dzisiejszych zajęć.

A.Lichorobiec