I ty możesz uratować komuś życie!

Już jutro 12 listopada w Dąbrowie Tarnowskiej podczas Biegu Niepodległości,
i szpiku– dla Piotra i innych oczekujących pacjentów. Akcja „Piotr i Inni potrzebują Twojej pomocy” - została zainicjowana przez rodzinę i przyjaciół Piotra, który pochodzi
z Odporyszowa a uczęszczał do LO
w Dąbrowie Tarnowskiej.
Piotr Popek jest jednym z podopiecznych Fundacji DKMS. W czerwcu zdiagnozowano u niego białaczkę limfoblastyczną.
Fundacja DKMS przeprowadza akcje w całej Polsce rejestrując potencjalnych dawców szpiku, działając od lat skupia aktualnie największą bazę dawców szpiku w Polsce.

W czasie akcji wszystkie ogólnie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS.
Rejestracja odbywać się będzie 12 listopada równocześnie w Odporyszowie w sali przykościelnej „Iskierka” od 9:00-18:00 i podczas trwania Biegu Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej między
11:00 a 15:00.
Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
„Niewielkim wysiłkiem możesz podarować komuś drugie życie i zostać dobroczyńcą” – apeluje Piotr, zapraszając na akcję rejestracji dawców szpiku.
Aby zostać potencjalnym Dawcą wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl
Rejestrując się możesz pomóc Piotrowi i Innym potrzebującym.

Nasza szkoła też włącza się w to ważną akcję! Uczniowie klas 1-3 w ubieglym tygodniu brali udział w zajęciach podczas których wychowawcy rozdawali malowanki oraz szczegółowo omawiali cel i charaker akcji. Natomiast klasy starsze mialy rozdane  specjalnie przygotowane ulotki.

J.Wójtowicz-Wajda, R.Klimek, M.Gawlik