Ewakuacja uczniów w związku z alarmem pożarowym

8 listopada w naszej szkole został przeprowadzony próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Działanie było przeprowadzone w trosce o bezpieczeństwo uczniów. Celem podjętych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom,
a także wszystkim pracownikom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.
Akcja przebiegała sprawnie i zgodnie
z procedurą ewakuacji obowiązującą w takim przypadku. Po usłyszeniu alarmu wszyscy opuścili budynek szybko, zwinnie bez paniki. Na uwagę zasługuje fakt, iż zostały zachowane środki bezpieczeństwa, uczniowie doskonale znali drogi ewakuacyjne i sprawnie stawili się na miejsce zbiórki. Alarm próbny jest bardzo ważną kwestią, która przygotowuje do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru bądź innego zagrożenia. W tym przypadku przeprowadzona akcja potwierdziła wiedzę jak zachować się w takich sytuacjach.

R.Jadam-Lechowicz