Kle kle kle w klasie IIId i IIIe

W październiku uczniowie klasy 3 D i 3E poznawali przygody bociana Kajtka z książki pt „ Kajtkowe przygody” Mari Kownackiej. Razem z Kajtkiem uczestniczyli w pracach polowych, takich jak zbieranie ziemniaków, międlenie lnu czy kiszenie kapusty, a także w suszeniu grzybów. Dzięki tej lekturze uczniowie poznali pracę w gospodarstwie oraz zwyczaje panujące na wsi, a także wzbogacili słownik min. o takie słowa jak miedza, pług. Wyjątkowo ciekawie było na zajęciach technicznych z kiszenia kapusty oraz podczas sporządzania surówki z kiszonej kapusty. Ponadto uczniowie wykonali grę planszową „Bocian w zagrodzie”, portrety Kajtka oraz rozwiązali test ze znajomości lektury.

A.Krawczyk, J.Wójtowicz-Wajda