SP2 w AGH!- kolejne zadanie zrealizowane!

18 października Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki wraz z Kołem Naukowym Hydrogeologii „Hydro” działającym przy Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie zrealizowało kolejne zadanie projektu pt. „SP2 w AGH”. Tym razem były to zajęcia terenowe prowadzone nad rzeką Breń, podczas których uczniowie klas 5-7 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika uczestniczyli w niecodziennej lekcji chemii
i fizyki. Chłopcy i dziewczęta zobaczyli jak przebiega pobieranie próbek wód powierzchniowych oraz pomiar ich parametrów, taki jak np. pH, przewodność elektrolityczna właściwa oraz temperatura. Studenci z zaprzyjaźnionego Koła Naukowego „Hydro” dokonywali również pomiaru głębokości zwierciadła wody oraz pomiaru wielkości przepływu cieków powierzchniowych. Ochotników do wykonywania różnych pomiarów jak zwykle nie brakowało, a zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza przy sprzyjającej aurze Złotej Polskiej Jesieni.

K.Wąż, D.Dyda