Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek 23 czerwca odbyło się na sali gimnastycznej uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 7.30 szkołę żegnali uczniowie klas 5-6, natomiast po nabożeństwie mszy świętej o godzinie 9.00 do szkoły po świadectwa i nagrody wrócili uczniowie młodszych klas.

Za pierwszym i drugim razem dyrektor szkoły, pani Anna Fido wygłosiła przemowę, podczas której podkreśliła sukcesy uczniów
i nauczycieli w bieżącym roku szkolnym, omówiła problemy, z którymi wszyscy mierzyliśmy się przez ostatnie dziesięć miesięcy i przybliżyła wszystkim działalność szkoły w środowisku lokalnym i nie tylko. To był trudny rok dla wszystkich związanych z naszą szkołą. Jednak udało się szczęśliwie razem dotrzeć do samego końca w walce o nasze największe wspólne dobro - dzieci, które są fundamentem i podstawą funkcjonowania każdej szkoły oraz całej oświaty.  Przed nami kolejny rok wdrażania nowej reformy i kolejne wyzwania, które wzmocnią zespół nauczycieli, uczniów oraz rodziców i opiekunów. Wszystkim przyświeca jeden główny cel - jak najefektywniejsza edukacja.

Potem następowała długa chwila wręczania świadectw z wyróżnieniami, wręczanie stypendiów naukowych, nagród książkowych, nagród SU i - w klasach trzecich - listów gratulacyjnych rodzicom tych dzieci, które w szczególny sposób wyróżniły się pod względem nauki i zachowania. Nie sposób wymienić wszystkich wyróżnionych - było ich jednak dużo, ponieważ średnia szkoły, czyli suma wszystkich średnich ocen wszystkich uczniów wyniosła w tym roku prawie 4.75, więc śmiało można powiedzieć, że dąbrowska dwójka zasłużyła w całości na pasek!  W tym roku szkolnym żaden z uczniów nie ukończył szkoły - szóstoklasiści zostali promowani do klasy siódmej.

Na zakończenie odbyło uroczyste pożegnanie pań odchodzących na emeryturę: pani Barbary Stępnik i pani Janiny Kwaśniak. W rozbudowanej części artystycznej uczniowie słowami poezji i piosenkami, poważnie, ale i tez z humorem podziękowali obu nauczycielkom za lata wytężonej i owocnej pracy. Za tę część uroczystości odpowiedzialni byli: Renata Klimek, Teresa Giza, Marzanna Pikul, Sławomir Bator, Małgorzata Gawlik i Jadwiga Miś.

Na szczególną uwagę zasługują goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas uroczystej akademii. Przez cały czas był z nami burmistrz Dąbrowy, pan Krzysztof Kaczmarski. Obecny był również poseł na sejm, pan Wiesław Krajewski, którego dwie wnuczki uczą się
w naszej szkole i pani Marta Chrabąszcz, dyrektor CUW. Byli również przedstawiciele Rady Rodziców - przewodnicząca pani Beata Kijak oraz zastępca pani Małgorzata Pilas. Nie zabrakło też przedstawicieli Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej: starszego specjalisty pana Pawła Kowalika i zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Dąbrowie Tarnowskiej, brygadiera pana Krzysztofa Kolarczyka. Wręczyli oni laureatce Konkursu Kalendarzowego PSP 2017 pod hasłem Ognista Krzyżówka naszej uczennicy, Julii Śledź nagrodę.

Występ klas trzecich, czyli wakacyjną piosenkę "Słoneczne lato" przygotowały panie Małgorzata Panek Sojka, Anna Krawczyk, Lucyna Wróbel.

S.Bator