„Kręci mnie bezpieczeństwo”

7 czerwca uczniowie klas IV – VI wzięli udział w kampanii zainaugurowanej przez Pana Ministra Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
W trakcie spotkania mł. kapitan Marcin Stachura z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej przedstawił prawidłowe zachowania podczas ewakuacji z pożaru, a także szczegółowo omówiono sposoby alarmowania służb ratunkowych. Opowiedział dzieciom na czym polega codzienna służba strażaka oraz zaprezentował sprzęt do gaszenia ognisk pożarowych. Głównym celem naszej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" było zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

M.Gawlik