Wycieczka do Inwałdu klas 1a,1b oraz 2e

7 czerwca 2017r, w środę 66 uczniów z klasy 1a,1b oraz 2e wraz z wychowawcami p. Renatą Klimek,
p. Teresą Gizą, p. Justyną Wójtowicz wyruszyło na wycieczkę autokarową zorganizowaną do „Parku Miniatur” i „Warowni” w Inwałdzie. Wycieczka była niezwykła, ponieważ w ciągu kilku godzin uczniowie odbyli podróż do najpiękniejszych zabytków architektury rozmieszczonych po najodleglejszych zakątkach świata. Można było podziwiać ponad 50 modeli architektonicznych zbudowanych w większości w skali 1:25. Idąc pomysłowo zaprojektowanymi alejkami, które prowadziły do kolejnych państw i cennych zabytków, podziwialiśmy między innymi: Akropol, Coloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinksa, Biały Dom….

Trudno tu wytypować co się najbardziej podobało, bo kiedy dołączyć niezwykłe historie związane z poszczególnymi zabytkami, to odczuwa się niepowtarzalny klimat tych miejsc. Następnie uczniowie doskonale bawili się w „Lunaparku”, gdzie każdy mógł wybrać dla siebie odpowiednią rozrywkę. Pogoda sprzyjała, humory dopisywały. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń, pozwoliła pogłębić uczniom wiedzę z różnych dziedzin.

R.Klimek, T.Giza, J.Wójtowicz