„SZKÓŁKA NA DWÓCH KÓŁKACH”

Nadal na dwóch kółkach poznajemy piękno naszej okolicy. Przez działanie pokazujemy uczniom sposób na aktywną naukę zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W ramach programu „SZKÓŁKA NA DWÓCH KÓŁKACH” dnia 23 maja bieżącego roku uczniowie z klas piątych i szóstych zwiedzali najbliższe okolice swojej Małej Ojczyzny. Ubrani w kamizelki odblaskowe i ustawieni zgodnie z zasadami poruszania się grupy rowerzystów po drodze wyruszyliśmy w piękny słoneczny poranek w trasę rowerową.     Korzystając z uroków pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się na wiosenny spacer. Wyjeżdżając z Matejki 8 skierowaliśmy się na ul. Szkolną, potem ul. Witosa dojechaliśmy do Belerytu. Następnie podziwiając piękno polskiej ziemi dojechaliśmy do Szarwarku i zawróciliśmy znowu do Belerytu, gdzie przygotowaliśmy ognisko, zjedliśmy kiełbaski i ziemniaczki oraz wypoczęci wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do aktywnego korzystania z piękna naszej przyrody.

W.Zych