Klasa III a, III b i III e na wycieczce w Kurozwękach

Dnia 25 maja 2017 roku uczniowie z klas 3a, 3b i 3e uczestniczyli w wycieczce do Kurozwęk. Po przybyciu na miejsce uczniowie zwiedzili piękny pałac z XV wieku. Pani przewodnik przedstawiła jego historię oraz historię zamieszkujących go rodów. Zwiedzili też pełne tajemnic podziemia pałacu.Główną
i największą atrakcją wycieczki był safari bizon oraz zwiedzanie mini
zoo, gdzie uczniowie spotkali się ,,oko w oko” z bizonami, lamą, osiołkiem, strusiem, kózkami oraz różnego gatunku ptactwem. Po powrocie
z przejażdżki czekała na uczniów pyszna kiełbaska
z grilla. Po krótkim odpoczynku uczniowie aktywnie spędzili czas na terenie zespołu pałacowo-parkowego, korzystając z placu zabaw- huśtawek, zjeżdżalni oraz boiska na którym rozegrali zacięty, pełen emocji mecz w ,,piłkę siatkową rzucaną”, której reguły spontanicznie wymyśliły dzieci. Wiele radości i śmiechu sprawiło dzieciom ujeżdżanie ,,niesfornego byka – zabawki”. Czas wycieczki dobiegł końca, i choć niektórzy z uczniów w Kurozwękach byli już po raz drugi, to z zadowoleniem stwierdzali że było ,,super”.Wszyscy w bardzo dobrych humorach, pełni wrażeń i z pamiątkami dla bliskich wrócili do domu.

A.Krawczyk, M.Panek-Sojka, L.Wróbel