Interaktywne Widowisko Telewizyjne „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”

26 maja 2017 roku klasy I a, I b, II c, II d i II e udały się do PWSZ w Tarnowie, gdzie uczestniczyły w interaktywnym widowisku, które zostało stworzone na podstawie baśni o przygodach szewczyka Dratewki. Zdobywcy „Szczęśliwego Biletu”, mogli wystąpić na scenie i przez moment poczuć się aktorami. Wcielając się w rolę filmowych bohaterów, dzieci mogły przeżywać nieziemskie przygody. Podczas wspólnej zabawy poznały kilka tajników realizacji obrazu. Poznały, co to green screen, kamera, rekwizyty i scenariusz. Zobaczyły  jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Emocji i zabawy było mnóstwo, teraz z niecierpliwością czekamy na film, który niebawem przyślą do nas twórcy widowiska. Na pewno go pokażemy. Udział w przedstawieniu był dla dzieci ciekawym doświadczeniem.Kolejnym punktem wycieczki było Schronisko dla zwierząt „AZYL”  dla psów i kotów,  gdzie trafiają zwierzęta porzucone, niechciane, zagubione, krzywdzone, wymagające pomocy weterynaryjnej. Gospodarz schroniska opowiedział dzieciom o funkcjonowaniu tego miejsca, oprowadził po wybiegach dla psów i kotów, zapoznał ze sposobami karmienia oraz pielęgnacji zwierząt. Dzieci poznały obowiązki opiekunów zwierząt oraz związaną z tym odpowiedzialność. Kontakty z czworonożnymi przyjaciółmi uczą empatii, zrozumienia, jak również szacunku dla zwierząt. Dzieci zrozumiały, że zwierzęta nie służą do zabawy, a ich posiadanie to wielka radość, ale też i ogromna odpowiedzialność. Ofiarowały zwierzętom karmę, za co wszystkie klasy otrzymały dyplomy z podziękowaniem. Na koniec udaliśmy się do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Tarnowie celem poznania losów odpadów komunalnych. W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili składowisko odpadów, kompostownię, punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) oraz sortownię.

R.Klimek, J.Kwaśniak, T.Giza, J.Wójtowicz