Warsztaty z pierwszej pomocy

W piątek w klasach IV, które przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową odbyły się zajęcia
z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanie prez p. M. Gawlik. Poprowadzili je p. Krystyna Banaś - Świerzyńska oraz p. Franciszek Streczek - wykwalifikowani ratownicy medyczny. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych
i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi
w przypadku nieobecności osób dorosłych. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomach. W spotkaniu uczestniczyła również klasa II a i III b. Na zakończenie doskonałej lekcji Dyrektor Szkoły p. Anna Fido uhonorowała prowadzących tytułem "Przyjaciela szkoły".

M.Gawlik