Nagrodowa wycieczka dla uczniów klas 1-6

W piątek, 19 maja odbyła się nagrodowa wycieczka dla uczniów klas 1-6, którzy w dwóch przeprowadzonych w tym roku szkolnym zbiórkach uzbierali najwięcej makulatury, puszek, baterii, plastikowych zakrętek lub elektrośmieci. 45 uczniów
w krakowskim Centrum Szkła i Ceramiki zwiedziło wystawę pokazującą proces powstawania szklanych wyrobów, dzieci zobaczyły także na czym polega praca hutnika - każdy mógł z roztopionego szkła wydmuchać szklaną kulę oraz własnoręcznie wykonać obraz na szkle wykazując się inwencją twórczą. Kolorowe dzieła sztuki będą niezapomnianą pamiątką z tej bardzo ciekawej i pouczającej wycieczki, którą zakończył posiłek w restauracji McDonald's.

D.Dyda