I…….akcja!

W dniu 4 maja, w światowym dniu Gwiezdnych Wojen, uczniowie klasy IV a, V a i V b uczestniczyli w niecodziennej lekcji pt. „Magia kina – tajniki sztuki filmowej” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin na terenie PWSZ w Tarnowie.
Podczas zajęć uczniowie poznali najważniejsze etapy tworzenia dzieła filmowego, specyfikę realizacji filmu oraz różnicę pomiędzy filmem a innymi tekstami kultury. Stopniowo odkrywali kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów, dowiedzieli się, które z kultowych scen były improwizowane, wspomagane przez kaskaderów, a w których uczestniczyli prawdziwi aktorzy. Uczniowie na własne oczy przekonali się w jaki sposób najmniejszy element filmowego obrazu tworzy tę niepowtarzalną atmosferę i magię kina. Po zakończeniu warsztatów dzieci miały okazję obejrzeć zabawną i pełną niezwykłych przygód historię Tomka Sawyera i Hucha Fina.

Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły podczas lekcji wykazali się bardzo dobrą znajomością kinowych hitów, doskonale rozpoznawali sławne sceny z najpopularniejszych ekranizacji, zwłaszcza tych pochodzących z filmu Avengers czy Gwiezdnych Wojen - wśród uczniów klas piątych jest wielu zagorzałych fanów Star Wars. Być może któryś z nich nakręci kiedyś następną część ”… dawno temu w odległej galaktyce…”.

K.Wąż, M. Pikul