Spotkanie z miłośnikiem grzybów - panem Justynem Kołkiem

Pan Justyn jest miłośnikiem grzybów
w pełnym tego słowa znaczeniu, bierze udział jako ekspert w wielu krajowych
i międzynarodowych imprezach
o tematyce grzybiarskiej. Posiada imponującą wiedzę i ogromnie pasjonuje się tym tematem od wielu lat.
W dniu dzisiejszym poprowadził prelekcję dla uczniów klas 1-3 aby zwiększyć świadomość tego, jak niebezpieczne może być zbieranie grzybów, których jadalności nie jesteśmy pewni. Zdarza się bowiem
i tak, że zbytnia wiara w swoje umiejętności oraz doświadczenie prowadzi do zatrucia grzybami, a to
z kolei może skończyć się tragicznie.

W dniu jutrzejszym w prelekcji będą uczestniczyć klasy 4-6.

Warto podkreślić, że grzybiarstwo to pasja pana Justyna, a w dziedzinie tej specjalizuje się on już bardzo wielu lat. Dzięki samozaparciu i ogromnemu zaangażowaniu w poznawanie grzybów Justyn Kołek ukończył wielostopniowe kursy specjalistyczne, swoją wiedzę zgłębiał u najlepszych specjalistów Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, w ośrodkach w Poznaniu i Łodzi, brał udział w wielu imprezach międzynarodowych i zyskał zasłużoną sławę jako najlepszy znawca tematu.

J.Wójtowicz